رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران عملکرد ستاد تنظیم بازار را طی سالهای گذشته موجب ایجاد بازار سیاه دانست و گفت: با انتقال مسئولیت تنظیم بازار نهاده های دام و طیور از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت، مشکلات کشاورزان و بازار بیشتر شد.

ادامه مطلب...

در هفته‌های اخیر، موضوع افزایش قیمت سبوس برای فروش به دامداران به چالشی اساسی بین دامداران، وزارت جهاد کشاورزی، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت تبدیل شده است. از یک سو سازمان حمایت معتقد است که افزایش قیمت نداشته ایم و اگر وزارت جهاد کشاورزی اصرار بر کاهش قیمت سبوس دارد، بایستی بهای شیرخام هم کاهش یابد، اما در طرف مقابل، دامداران بیان می‌کنند که محاسبات نرخ شیرخام در خردادماه امسال، بر مبنای سبوس ۸۴۰ تومان و نرخ نهایی ۱۱۰۰ تومان درب دامداری‌ها می‌باشد و اگر نرخ جدید ستاد تنظیم بازار یعنی ۱۲۵۰ تومان ابلاغ شود، بهای تمام شده سبوس درب دامداری، ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان افزایش خواهد داشت

ادامه مطلب...

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت هدف دولت از مصوبه واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی را کمک به افزایش تولید داخل دانست و حذف رانت و دلالی را نتیجه یکسان‌سازی نرخ عرضه گوشت قرمز عنوان کرد.

ادامه مطلب...

هفته گذشته، خبری مبنی بر عرضه گوشت قرمز با کارت ملی در میادین پایتخت رسانه ای شد. مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در یک نشست خبری اعلام کرد: علت عرضه با کارت ملی را «قطع کردن دست دلالان از بازار» بیان کرد و اظهار داشت: می خواهیم این گوشت در اختیار مصرف کننده واقعی قرار گیرد و هر شهروند با مراجعه به 22 میدان میوه و تره بار اصلی شهر تهران می تواند هفته ای یک تا سه بار و هر بار دو کیلو گوشت منجمد به قیمت 28 تا 29 هزار تومان بخرد.

ادامه مطلب...